Polsko – Niemieckie Forum Podhale wspólnie z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Zakopanem organizuje kolejny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, to już jego IX edycja.

Zainteresowanie konkursem jest i w tym roku duże, do etapu szkolnego, który odbył się w dniu 7.02.2013r. zgłosiło się 267 uczniów z 14 szkół z Nowego Targu, Zakopanego i okolic. Nasz konkurs rokrocznie traktowany jest bardzo poważnie, potwierdzają to znawcy kultury niemieckiej, którzy od lat śledzą finał konkursu i są nim i poziomem wiedzy uczestników zafascynowani. Nasz konkurs cieszy się dużym powodzeniem ze względu na swoją formę: uczestnicy konkursu rozwiązują niestereotypowe zadania i w formie ustnej prezentują wiedzę z wielu dziedzin, m.in. geografii, polityki, historii, gospodarki architektury i malarstwa, muzyki, literatury, obyczajów i życia codziennego oraz sportu.
Finał konkursu odbędzie się w czwartek 28.02.2013r. o godz. 11.00 w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem. W finale wezmą udział laureaci szkolnych eliminacji konkursu, 14 trzyosobowych drużyn, łącznie 42 uczniów z podhalańskich szkół.

W tym roku swoją obecność podczas finału zapowiedział Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie – Pan Dr. Werner Köhler.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy interesują się kulturą, językiem i życiem mieszkańców krajów niemieckojęzycznych i pragnących śledzić prawdziwą rywalizację młodzieży, która w przygotowanie się do konkursu włożyła wiele trudu.

Serdecznie zapraszamy !

Ewa Papierz – Łapsa
Prezes Zarządu

Regulamin i Informacja o konkursie IX edycja

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:127,932
  • Liczba wejść:9,005