W dniu 30 stycznia 2002 roku odbyło się w Zakopanem zebranie założycielskie stowarzyszenia Polsko-Niemieckiego Forum Podhale.

Na pomysł założenia takiego stowarzyszenia wpadła grupa germanistów z Nowego Targu i Zakopanego zatrudniona, na co dzień w Nauczycielskim Kolegium Jezyków Obcych w Zakopanem.

Wielu z naszych członków to absolwenci kolegium, którzy po ukończeniu studiów magisterskich powrócili na Podhale.

Jesteśmy wiec ludźmi młodymi, energicznym, pełnymi zapału i pomysłów.

Ale w Forum jest miejsce nie tylko dla filologów. Nasze grono zasila także coraz szersza grupa nauczycieli nie związanych z Zakopiańskim Kolegium oraz osoby, które miały już okazję poznać Niemcy i Niemców, a chciałyby się dowiedzieć jeszcze więcej.

W środowisku germanistów dyskutowano już od dawna o potrzebie stworzenia stowarzyszenia, które ogniskowałoby w sobie pomysły i inicjatywy pojedynczych ludzi albo małych środowisk, które w tej ograniczonej formie pozostawione same sobie często nie miały szansy na realizację. Z drugiej strony docierały do nas sygnały od naszych niemieckich przyjaciół i partnerów o spadającym zainteresowaniu ludzi młodych Polską i Europą Środkowowschodnią. Wiele funkcjonujących od lat wymian i partnerstw przeżywa poważny kryzys, nawiązanie nowej współpracy jest natomiast bardzo trudne.

Jest wiec dużo do zrobienia. Kto ma tego dokonać jeśli nie germaniści, ludzie dla których zainteresowanie szeroko rozumianą kulturą niemiecką jest połączeniem pasji i pracy zawodowej.

Cele i zakres naszej działalności zostały określone w statucie naszego stowarzyszenia.

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:123,129
  • Liczba wejść:8,563